Horská chata U Sněhuláka  ***

Back to the list of hotels in Železná Ruda

Horská chata U Sněhuláka

  • Horská chata U Sněhuláka
  • Horská chata U Sněhuláka
  • Horská chata U Sněhuláka

Telephone support

Information about accommodation and telephone booking

  • +420 226 284 950

Horská chata U Sněhuláka

Evaluation: 9.3 (4 reviews)

Železná Ruda, Hojsova Stráž 5 Show location on map

Při rekonstrukci našeho penzionu jsme kladli důraz především na šumavskou tradici, proto je každý pokoj laděn do své barvy a má ve výbavě historickou skříň. Večer ulehnete do pravého českého kanafasu. Horská chata U Sněhuláka má přízemí a podkroví – v přízemí na vás čekají 3 pokoje, dále pak tu máme společnou kuchyňku a společenskou místnost. V podkroví jsou další 3 pokoje a navíc jeden apartmán (byt 2+1). Všechny pokoje mají vlastní soc.zařízení některé ještě navíc vlastní kuchyňku. Celková kapacita našeho šumavského ubytování je 26 lůžek. Našim hostům je k dispozici také lyžárna, kolárna, gril, ohniště. Parkování u domu zdarma.

Send inquiry

Dates of your stay

Arrival date:
Departure date:

Horská chata U Sněhuláka - Accessibility

Obec Hojsova Stráž se nachází v nadmořské výšce 890 m, na klatovsku v západní části Šumavy, Železná Ruda jevzdálena jen 10 km. Tato obec vznikla v 16. století jako domov horníků, kteří těžili rudy v okolních dolech. Na významu začala však získávat až ve 20. století s rozvojem turistiky na železnorudsku. Svoji polohou v Národním parku Šumava a zároveň výbornou dopravní dostupností je „Hojsovka“ jako stvořená pro vaši dovolenou. I v minulosti naše chata sloužila jako “ Ferienhaus“ pro turisty, a to koncem 19. století a za první republiky, my na tuto tradici s pokorou navazujeme. pohled do krajiny Dopravní dostupnost Chata U Sněhuláka leží na začátku obce Hojsova Stráž při komunikaci Klatovy–Nýrsko–Železná Ruda a je tudíž velmi dobře dostupná autem i v zimě. A to se dá při ubytování na Šumavě považovat skoro za poklad. Svůj vůz pohodlně zaparkujete přímo U Sněhuláka. Autobusová zastávka je od chaty vzdálena cca 100 m a autobusy ČSAD zde jezdí cca každé 2 hodiny. To na vlak se trochu projdete – nádraží se nachází 2 km od obce v překrásném lese a vláčky jezdí každou hodinu. Využijte tedy veřejnou dopravu ke svým výletům po horách. Romantiky není nikdy dost! Šumava je na výlety jako stvořená.

Horská chata U Sněhuláka - Gastronomy

Guests can use the fully equipped private or shared kitchen. The large kitchen has two gas hobs, dishwasher, electric kettle, microwave oven, fridge with freezer, dishwasher, and towel.

Horská chata U Sněhuláka - Check in/Check out

  • Check-in: From 15:00:00 hours
  • Check-out: Until 10:00:00 hours